|
Brown Bag Vs. Eating Out at Lunch |
|
| Ingredients | Purchase Price divided by number of lunches (ie. $1.99 ÷ 5 lunches = $0.40) |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| $ | |
| Total per lunch | $ |
| Total spent per lunch eating out | $ |
| Savings to brown bag lunch per day | $ |
| Savings to brown bag lunch per week | $ |
| Savings to brown bag lunch per month | $ |
| Savings to brown bag lunch per year | $ |
Your total expenses should be less than your total income.